SCOALA INCLUZIVA

Proiect de mobilitati de formare Erasmus+

Este uşor a merge. Important este încotro te îndrepţi. Ştim că nu toţi copiii sunt la fel. Noi, împreună cu familia ta, te călăuzim spre reuşită şi împlinire, căci

TU REPREZINŢI VIITORUL !

TIMELINE PROIECT

Planificarea activităților de proiect

Septembrie 2020
Octombrie 2020

1. Activități de informare

informare

Activități de informare pentru cadrele didactice din școală, numire echipă de implementare.

Noiembrie 2020
Ianuarie 2021

2. Selecția beneficiarilor de mobilități de formare

selectie

Publicarea Apelului de selecție și a Ghidului candidatului, activități suport pentru persoanele interesate de procedura de selecție, depunerea dosarelor de candidatură, evaluarea acestora și publicarea rezultatelor.

Ianuarie 2021
Aprilie 2021

3. Pregătire participanți la mobilitate

pregatire

Activități de contractare cu participanții selectați, de pregătire lingvistică, culturală și de pedagogie a stagiului de formare.

Aprilie 2021
August 2021

4. Participarea la stagiile de formare

cururi

Desfășurarea mobilităților de formare, activități de raportare și diseminare

Septembrie 2021
Iulie 2022

5. Activități de implementare a cunoștințelor dobândite în stagiile de formare

implementare

Activități de implementare ale participanților la mobilitațile de formare, valorizare și diseminare, activități de raportare individuală.

Septembrie 2022

6. Raportare instituțională

raport

Raportarea activităților de proiect realizată de SCOALA GIMNAZIALĂ "ION CREANGĂ" TG. NEAMT